Pokud řešíte otázku koupě průmyslového vysavače, je dobré se zamyslet, zda jej opravdu potřebujete nebo stačí využít služeb specializované firmy, která má dlouholeté zkušenosti v oboru. Pokud rekonstruujete byt či dům, nebo jste mistrem na stavbě, určitě doporučujeme využít průmyslový vysavač.
Vysavače pro profesionální použití
Jak už z názvu vyplývá, průmyslové vysavače jsou mnohem výkonnější nežli vysavače určené pro soukromé použití. Jsou univerzální a vysávají nejen prach z koberců a tvrdých podlah, ale lehce si poradí i se stavební sutí. V případě rozlitých kapalin sáhněte po vysavači pro mokré vysávání. Všechny průmyslové vysavače jsou vybaveny automatickým vypínačem, který pozastaví chod po dosažení maximální kapacity. Kombinované modely lze přepínat ze suchého provozu na mokrý a obráceně.
Výhody a nevýhody
Hlavní výhodou průmyslového vysavače je bezpochyby vysoký sací výkon a víceúčelové použití. Dalším pozitivem je kvalitní konstrukce a objem sběrné nádoby.
Nevýhodou vysavače může být větší konstrukční řešení, vyšší hlučnost při oklepu filtru a bezesporu i vyšší cenové rozpětí.
Typy průmyslových vysavačů
V řemeslných a dílenských provozech jsou žádány zpravidla vysavače pro mokré čištění, zatímco vysavače pro suché vysávání jsou praktické především v kancelářském prostředí, kde se postarají především o čistotu podlah. Průmyslové vysavače tak můžeme dělit na vysavače lehké, těžké (230 V), třífázové, průmyslové vysavače s elektrickým oklepem filtru, vysavače s čerpadlem nebo modely s bateriové. Volba toho správného typu záleží tedy na konkrétních požadavcích konečného zákazníka, který bude vysavač používat. Pokud si nebudete s výběrem vysavače jistí, obraťte se na specializovanou prodejnu nebo vyhledejte odborné služby v oblasti čištění.
Ptáte se, zda si průmyslový vysavač poradí i s nebezpečným odpadním materiálem?
Pak můžeme s klidnou hlavou říci, že tzv. bezpečnostní vysavače si poradí i se stavební sutí. Tyto vysavače jsou rozděleny do tříd prachu dle bezpečnostní normy DIN EN 60335-2-69. Dle uvedené normy rozdělujeme vysavače do tří skupin.
• Třída prachu M, kde si vysavače poradí s materiálem, jako je dřevo, plasty, keramika, laky a mangan.
• Třída prachu L, vhodné použití vysavače na zbytky sádry, keramiky a vápna.
• Třída prachu H, tyto vysavače se využívají na karcinogenní a kontaminované zbytky nečistot, jako jsou azbest, olovo, křemen, nikl, plíseň či dehet.